جمعه 7 شهریور 1393

تعداد پناهجویان سوریه در خارج از این کشور به سه میلیون نفر رسید.به گزارش عصر ایران به نقل از سایت شبکه الجزیره،‌ کمیساریای عالی امور پناهندگان وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد شمار شهروندان سوریه که در این کمیساریا به عنوان پناهنده ثبت نام کرده اند و در کشورهای همسایه سوریه مستقر شده اند از سه میلیون نفر عبور کرد.

جنگ و خشونت های گسترده در سوریه باعث شده بخشی از مردم به کشورهای همسایه فرار کنند. سوریه 22 میلیون نفر جمعیت دارد.

کمیساریای عالی پناهندگان افزود: این آمار همه پناهجویان سوری را در بر نمی گیرد چرا که بسیاری از آنها در فهرست های این کمیساریا ثبت نام نکرده اند.

 براساس این گزارش،‌ همچنان بخش اعظم پناهجویان سوری در کشورهای همسایه سوریه حضور دارند. لبنان با داشتن یک میلیون و 140 هزار پناهجوی سوری میزبان بیشترین تعداد از این پناهجویان است. جمعیت شهروندان لبنان بدون در نظر گرفتن پناهجویان سوریه،‌ حدود 4 میلیون نفر است.

ترکیه با 817 هزار و اردن با 608 هزار پناهجو در رتبه های بعدی میزبانی از پناهجویان سوریه قرار دارند.

حضور پرشمار پناهجویان سوری باعث شده اقتصاد کشورهای همسایه سوریه با مشکلات بسیاری روبه رو شود.

براساس آمارها از میان هر 5 پناهجوی سوری ،‌4 پناهجو به دنبال کسب درآمد در خارج از اردوگاه های آوارگان هستند.

براساس آمارهای غیررسمی چند میلیون سوری دیگر در داخل کشور خود آواره هستند و به دلیل تخریب خانه هایشان یا درامان ماندن از درگیری ها و خشونت ها به مناطق دیگر کشورشان فرار کرده اند.

سوریه از سه پیش تاکنون با بحران گسترده ای روبه رو است و هم این کشور شاهد جنگ داخلی میان نیروهای ارتش،‌ مخالفان مسلح و افراط گرایان اسلامی است.

برچسب‌ها: پناهجویان سوریه
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد